انتسابات جدید
خانم دكتر منصوره السادات صادقي به سمت مدير كل دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم، تحقيقات و فن‌آوري بجاي دكتر حميد يعقوبي منصوب گرديده است. همچنين دكتر ناصر صبحي قراملكي جاي خود را به اقاي مهندس رضوي در دفتر ازدواج وزارت ورزش و جوانان داده است.
 

روانشناسان بايد در تمام بيمارستان‌هاي كشور به كار گرفته شوند.
سايكوپرس : دكترمحمد حاتمي در كنگره بين‌المللي نقش خدمات حمايتي دردرمان‌هاي چند تخصصي كه توسط موسسه محك در روزهاي چهارشنبه وپنج شنبه دوم و سوم آذر در بيمارستان محك برگزارشد، اظهار داشت: بحث درمانهاي چند تخصصي از دهه هفتاد قرن بيستم در دنيا شروع شده است. درمان بدون حضور روانشناس و مددكار بي‌فايده است. لذا اكنون روانشناسان زيادي که تربيت شده‌اند بايد در بيمارستان‌ها به كار گرفته شوند. سازمان نظام و وزارت بهداشت و درمان بايد به هم نزديك شوند و زمينه بكارگيري روانشناسان در بيمارستان‌ها را فراهم آورند. مطمئنا نگاه سلامت محور كه يكي از مؤلفه‌هاي آن درمان‌هاي چند تخصصي در بيمارستان است، بايد با طراحي جايگاه مهم روانشناسان در تيم درماني جنبه اجرايي پيدا كند.
 

دومين كنگره بين‌المللي نقش خدمات حمايتي در درمان چند تخصصي سرطان كودك
سايكوپرس : دومين كنگره بين‌المللي نقش خدمات حمايتي در درمان چند تخصصي سرطان كودك با محوريت حمايت در مرحله تشخيص، سير بيماري و پيگيري در چهارشنبه و پنج شنبه مورخ اول و دوم آذر ماه در محل بيمارستان محك تهران آغاز مي‌شود. حضور دانشجويان رشته‌هاي سلامت و باليني در این همايش ضرورت دارد.
 

هموطن، تسلیت
در گذشت جمعي از هموطنان عزيزمان در حادثه تلخ زلزله را به همه مردم ايران و بازماندگان، به‌خصوص هموطنان عزیز استان كرمانشاه، تسليت گفته و برايشان آرزوي شكيبايي و براي مصدومان آرزوي بهبودي داريم.
 

سوال: پرونده‌هاي مراجعين را چه كساني مي‌توانند مطالعه نمايند؟
پاسخ: پرونده‌هاي مراجعين به دفاتر و مراكز را هيچكس به غير از درمانگر مربوطه حق ندارد مطالعه نماید، افرادي نظير منشي، خانواده، روانشناسان و مشاوران مستقر در مركز يا هر فرد حقوقي و حقيقي دیگری نمي‌تواند درخواست مطالعه پرونده نمايد . همچنين پزشك قانوني يا واحدهاي بازرسي و ... حق درخواست مطالعه پرونده را ندارند. فقط در يك صورت آن هم با دستور كتبي، قاضي به صورت محرمانه مي‌تواند درخواست مطالعه نمايد.
 

نخستین هدیه علمی به شهید حججی تقدیم شد
کتاب «روان شناسی سلامت، مفاهیم بنیادی در روان شناسی سلامت» توسط حسن احدی عضو هیات علمی واحد علوم و تحقیقات و افشین رباطی تالیف شده به محسن حججی شهید مدافع حرم تقدیم شد.
 

تشخیص ترومای مغزی با واقعیت مجازی توسط محقق ایرانی
دکتر جمشید قاجار، استاد جراحی مغز و مدیر مرکز صدمات مغزی دانشکده پزشکی استنفورد با استفاده از فناوری واقعیت مجازی موفق به تشخیص ترومای خفیف مغزی ناشی از ضربه شد.
 

پیشرفت‌های ژنتیک در ایران
کامران قائدی پژوهشگر ارشد پژوهشگاه رویان اصفهان : از نظر پیشرفت‌های علم ژنتیک، ایران رتبه اول منطقه خاورمیانه را دارد و در این پژوهشگاه برای اولین بار شبیه‌سازی جانوران، تولید داروی استراتژیک درمان سکته با شیر بزهای تراریخته، و در بخش ژنتیک سلولی با دست‌ورزی‌های مختلف روی سلولها، لاین ها یا رده‌های سلولی ایجاد شد و بیماریهای پارکینسون، MS و آلزایمر شبیه‌سازی شده و ترکیبات مختلف بر روی این لاین‌ها مورد ارزیابی قرار گرفته است.
 

سرقت علمی و فروش پایان نامه پژوهشگران را بی انگیزه می‌کند
دکتر فلاح بیان داشت: در برنامه آموزشی که وزارت بهداشت مشخص کرده پژوهش برای دانشجو جایگاه مشخصی ندارد و بیشتر محدود به پایان نامه شده است. متأسفانه تعداد کمی از دانشجویان کار علمی و درست و حسابی انجام می دهند. حتی شاید یکی از علت های اینکه اکنون پژوهش جایگاه مناسب خود را ندارد این است که درصدی از افرادی که در این زمینه فعالیت می کنند آن را درست انجام نمی دهند.
 

دكتر حاتمي در برنامه چشم شب روشن شبكه ٤
چالش هاي روانشناسي و مشاوره
دكتر حاتمي در برنامه چشم شب روشن شبكه ٤ : چالش هاي روانشناسي و مشاوره، عدم حضورسازمان در اسناد بالادستي، توسعه كمي رشته هاي روانشناسي ومشاوره وبي توجهي به كيفيت وروانشناس نماهاست... مفتخرم مؤسس اولين مراكز خدمات روانشناسي ومشاوره بعد از جنگ در بنياد شهيد بودم وهمين مراكز تسريع كننده تاسيس سازمان نظام شد.
 

انجمن روان‌درمانی
سازمان نظام روانشناسی و مشاوره
رویدادها